Psikologlarımız

Esma Gülhan Öztürk
Esma Gülhan Öztürk

Esma Gülhan Öztürk

Kocaeli doğumlu olan Psikolog Esma Gülhan Öztürk, Yalova Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi mezunudur. 2015 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Lisans eğitimini onur derecesi ile tamamlamıştır.
Lisans eğitimi boyunca farklı alanlarda staj çalışmaları yapan Psikolog Esma Gülhan Öztürk, sırasıyla, Junior&Parents Psikiyatri ve Psikolojik danışmanlık merkezinde, çocuklarla yapılan klinik görüşmelere, terapilere, danışanların klinik değerlendirmelerine katılmıştır. Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, psikiyatri kapalı servisinde hastalarla yapılan klinik görüşmelere, vizitelere, grup terapilerine katılmış ve hastaların sosyal aktivitelerinin gerçekleştirilmesinde ve  yapılan psikolojik testlerin uygulama ve değerlendirme aşamasında faal olarak yer almıştır.  Mega Medipol Hastanesi’nde, hastalara yapılan nöröpsikolojik testlerin uygulanma ve değerlendirme sürecinde nörolog ve psikolog ile çalışma fırsatı bulmuştur. Ayrıca, Özel Mavi İzlenim Rehabilitasyon Merkezi’nde, çocuklar ile yapılan bireysel ve grup derslerine katılmış ve ailelere verilen danışmanlık hizmetlerine stajyer psikolog olarak bulunmuştur. Bu süreçte, Travmatoloji, DSM-5, Çocuk Ruh Sağlığı Bozuklukları, Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimlerini tamamlamıştır.

Lisans eğitiminin ardından, 2015 yılında İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilen Psikolog Esma Gülhan Öztürk, program dahilinde Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi’ nde bir yıl süreyle çalışmış, bu süreçte süpervizyon eşliğinde, yetişkin danışanlara psikoterapi hizmeti vermiştir.

Psikolog Esma Gülhan Öztürk, halen Özel Mavi İzlenim Rehabilitasyon Merkezi’nde kurum psikologu olarak çalışmakta, İstanbul Avrupa Yakası ve Kocaeli’nde yetişkin danışanlara Psikodinamik Terapi hizmeti vermektedir.

 

Esma Gülhan Öztürk