Uzman Öğreticilerimiz

Meral ÖLMEZ
Meral ÖLMEZ

Meral ÖLMEZ

 26 Ekim 1985’ Kocaeli’ de doğan Meral ÖLMEZ, ,ilk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’nin Hereke ilçesinde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümünden mezun olan Meral ÖLMEZ, İzmit Minik Ayaklar Anaokulu, İzmit Kız T.M.L Uygulama Anaokulu, Tavşantepe İlkokulu, Yahyakaptan İlkadım Anaokulu, Yeni Turan Anaokulu’nda okul öncesi öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Bursa/İznik Yenigüne Bakan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2013 yılında Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2014-2016 yıllarında Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde görev yapmıştır. 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen Hizmetiçi Eğitim Programına katılarak “Özel Eğitim Alanında Destek Eğitim Veren Uzman Öğretici” sertifikasını almaya hak kazanmış ve özel eğitim alanı Uzman Öğretici olarak görevine devam etmiştir. 2016-2017 yıllarında Nar Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, 2017-2019 yıllarında İzmit Öncü Dehalar Anaokulu’nu kurmuş ve kurucu müdür olarak görev almıştır. 2019-2022 yıllarında Nar Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmıştır. 2022 yılından itibaren kurumumuzda görev yapmaktadır.

 Katıldığı eğitimler ve sertifikaları ise; Disleksi Vakfı-Eğitimci Eğitimi, Özder (Özel Eğitimciler Derneği)- Zihinsel Engelli ve Otizmli Çocuklara Yeni Sisteme Göre Okuma Yazma Öğretimi, Doğa Akademi- Eğitimcinin Eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı- Okulöncesi Bireylerde Eğitim ve Davranış, Mavi Yunus Yayınları- Okulöncesi Çocuklarda “Davranış Eğitimi ve Drama”, Disleksi Vakfı- Çocuklarda Değerlendirme Testleri ve Okuma Yöntemleri Eğitimi’dir.

Meral ÖLMEZ
Dilek AKBİR
Dilek AKBİR

Dilek AKBİR

 Zonguldak Karadeniz Ereğli doğumlu olan Dilek AKBİR, Selçuk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitmenliği/ Okul Öncesi Eğitmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. 4 yıl Tunceli'de, 2 yıl Bursa'da, 14 yıl Karadeniz Ereğli'deki devlet  okulunda görev yaptıktan sonra emekli olmuştur. Emekli olduktan sonra 6 yıl Karadeniz Ereğli'de 8, yıl Sakarya'da Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır. 15 yıllık çalışma sürecinde birçok seminer ve kurslara katılarak sertifikalarını almıştır.1 yıldır da Kocaeli'deki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde çalışmaya devam etmektedir.

Dilek AKBİR
Zeynep Betül EFE
Zeynep Betül EFE

Zeynep Betül EFE

Zeynep Betül EFE
Sena Nur İPEK
Sena Nur İPEK

Sena Nur İPEK

 İstanbul doğumlu olan Sena Nur İpek , Lise eğitimini Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi’nde tamamladı.2017 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü kazandı.Lisans eğitimi boyunca farklı alanlarda stajlar yapmıştır . 2020 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde çocuk gelişimi uzmanının yanında staj görmüştür. Sena Nur İpek eğitim hayatı boyunca katılmış olduğu eğitimler sonucunda Erken Çocuklukta Ritim ve Hareket Atölyesi , Montessori Temelli Doğa Eğitimi , Çocukların Hayatında Ölüm ve Yas , Erken Çocuklukta Scamper Eğitimi ve Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Projektif Çizim Testleri Uygulayıcı sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Sena Nur İPEK
Cennet Öz
Cennet Öz

Cennet Öz

 1997 yılında Karabük doğumlu olan Cennet Öz, ilk ve orta öğretimini Kastamonu'da tamamladı. 2017 yılında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünü kazanan Cennet Öz Üniversite eğitimi sırasında, çeşitli anaokullarında ve Rehabilitasyon merkezinde dönem stajları yapmıştır. 2021 yılında mezun olan Cennet Öz 2021 yılında Özel Mavi İzlenim Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaya başlamıştır. Cennet Öz eğitim hayatı boyunca katılmış olduğu eğitimler sonucunda ;  Duyusal Gelişim ve Bütün Beyin Yaklaşımı,  Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi Eğitimi, Çocuk Gelişiminde Krize Müdahale, Medya Bağımlılığı, Denver II Gelişimsel Tarama Testi uygulayıcı sertifikası ve  Türk İşaret Dili sertifikası bulunmaktadır.

Cennet Öz
Şeyda Bayram
Şeyda Bayram

Şeyda Bayram

 1994 yılında Kocaeli / İzmit doğumlu olan Şeyda Bayram 2016 yılı Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. 2016'da Tekirdağ/ Çerkezköy'de Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışma hayatına başladı. 2018'de Özel bir kreşte çalışırken aynı zamanda özel bir klinikte gelişim değerlendirmeleri yaptı.Ağustos 2020'den bu yana Mavi İzlenim Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Uzman Öğretici unvanı ile görev yapmaktadır. Şeyda Bayram eğitim hayatı ve sonrasında katıldığı eğitimler sonucunda ; Denver 2 Gelişim Tarama Testi, GİDR ( Gelişimi İzleme ve Destekleme Rehberi), AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) , Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi,CAT (Çocuklar İçin Algı Testi), Gessel Gelişim Figürleri Testi ,Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi,Metropolitan Okul Olgunluk Testi,Burdon Dikkat Testi, Resim Yorumlama Testleri(Goodenough-Harris Testi,Draw a Person),

Depresyon,Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite ,Otizm ,Öğrenme Bozukluğu Belirti Tanı Ölçekleri,Çocuklar İçin Anksiyete Ölçeği gibi çeşitli çocuk değerlendirme  test ve ölçeklerinin uygulayıcı sertifikasi bulunmaktadır.

Şeyda Bayram
Mehmet Nuri Sağınç
Mehmet Nuri Sağınç

Mehmet Nuri Sağınç

1997 yılında doğan Mehmet Nuri Sağınç, liseyi Van'da Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'nde okudu. 2015 yılında Sakarya Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne başlayıp 2019 yılında mezun oldu. Üniversitede çeşitli anaokulllarda staj yaptı. Mezun olduktan sonra 2 ay özel eğitim kurumunda çalıştı. 2019 yılının kasım ayından itibaren Mavi İzlenim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaya başladı. 2020 yılında açılan kursa katılarak Uzman Öğretici Sertfikası aldı

Mehmet Nuri Sağınç
Burcu Altunsu
Burcu Altunsu

Burcu Altunsu

03 Ocak 1980 Ankara'da doğan Burcu Altunsu, ilk ve orta eğitimini Kocaeli'de, lise eğitimini ise Antalya'da tamamlamıştır. 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi'nden Sınıf Öğretmeni olarak mezun olmuştur. 2005-2010 yılları arasında Marmaris/MUĞLA ' da  bulunan okullarda sınıf öğretmeni olarak görev yapmıştır. Mart 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursa katılarak Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni sertifikasını almıştır. Nisan 2011-Eylül 2014 yılları arasında Marmaris/MUĞLA ' da bulunan bir rehabilitasyon merkezinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görev almıştır. Nisan 2015 tarihinden bu yana Kocaeli'de bulunan Mavi İzlenim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Nisan 2017 yılında Cochlear Rehabilitasyon Eğitim Akademisi'nin uyguladığı Cochlear Rehabilitasyon Eğitimi'ne katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Burcu Altunsu
Nazan Gürkan
Nazan Gürkan

Nazan Gürkan

Nazan Gürkan
Zeynep Ağar
Zeynep Ağar

Zeynep Ağar

1995 İzmit doğumlu olan Zeynep Ağar, ilk ve orta öğrenimini İzmit'te tamamlamıştır. Liseyi Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesinde okurken, çeşitli sınıflarda staj yapma imkanına sahip olmuştur. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliğini kazanmıştı. Üniversite eğitimi sırasında, çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde dönem stajları yapmış, Atılım Anaokulu'nda 1 yıl süreyle çalışmıştır. 2017 yılında mezun olan Zeynep Ağar, 2018 yılından itibaren ise Özel Mavi İzlenim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi' nde görev almaktadır.

Zeynep Ağar
Gülhan Şahin
Gülhan Şahin

Gülhan Şahin

Tokat doğumlu olan Gülhan Şahin, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okulöncesi öğretmenliği mezunudur.Milli Eğitime bağlı anasınıflarında 7 yıl görev yapmıştır. Sırasıyla, 2001-2002 eğitim öğretim yılında Tokat /Artova Gazi İlköğretim Okulu'nda, 2002-2004 yıllarında Tokat/Yeşilyurt Ekinli İlköğretim Okulu'nda, 2004-2005 eğitim öğretim yılında Tokat /Yeşilyurt Milli Hakimiyet İlköğretim Okulu'nda, 2005-2006 eğitim öğretim yılında Kocaeli/Kandıra Ballar İlköğretim Okulu'nda, 2006-2007 eğitim öğretim yılında Kocaeli/Kandıra Tasvire Hurşit Güneş İlköğretim Okulunda 2007 yılında Cihanay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, 2009-2011 tarihlerinde Yeşildoğa Rehabilitasyon Merkezi'nde, 2012-2015 tarihleri arasında ise Peteğim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görev yapmıştır. Şubat 2015 tarihinden itibaren Özel Mavi İzlenim Rehabilitasyon Merkezi'nde görev yapmaya başlayan Gülhan Şahin, Aralık 2017 tarihinde katıldığı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Eğitim Sertifika Programı'nı başarıyla tamamlayarak özel eğitim öğretmeni unvanını almaya hak kazanmıştır.

Gülhan Şahin
Nesrin Kolaylık
Nesrin Kolaylık

Nesrin Kolaylık

Okulumuz öğretmenlerinden Nesrin Kolaylık,1990 Kocaeli/İzmit doğumludur.2007 İzmit Anadolu Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi’nden mezun oldu.2008-2012 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi.Alanda 2012 yılında,Marmara Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Okul Öncesi Şenliği’nde araştırma projesini sundu.Özel eğitimde stajını tamamladıktan sonra rehabilitasyonda çalışmaya devam etti.2011’ den bu yana özel eğitimde çalışmaktadır.Bu süreçte “Otizmlerde Okuma Yazma Eğitimi” sertifika programına katıldı.2015’te “Özel Eğitim Uzman Eğitici “ sertifikasını aldı.2015 yılından bu yana kurumumuzun işitme eğitimi kadrosunda yer almaktadır.Bu süreçte “Cochlear Rehabilitasyon Eğitimi” ne katılmıştır.

Nesrin Kolaylık
Semra Kizir
Semra Kizir

Semra Kizir

Semra Kizir, 1979 yılında Niğde Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. 1983 yılında katılmış olduğu kurs ile, 1984 yılında Kocaeli İsmet İnönü İ.Ö.O. Anasınıfı öğretmenliğine atanmıştır. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olmuş ve burada anasınıfı öğretmenliğine devam etmiştir. Semra Kizir, 1993 yılında MEB’in düzenlemiş olduğu Aylıkla Ödüllendirme ve 1998 yılında Okul Öncesi Öğretmenleri Hizmet İçi Kursu' na katılmıştır. Daha sonra sırasıyla, 2000' de Dünya Çocukları, İnsan Hakları Örgütü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlemiş olduğu Çocuk Animatörü Yetiştirme Kursu'na, 2001'de Bilgisayar Meslek Dalı Eğitim Programı'na, 2008 de Öğretmen Yeterlilik Semineri' ne, 1999'da İzci Liderliği Kursu'na; 2012 de Cochlear Rehabilitasyon Eğitimi Programı'na; 2016'da ise İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi'ne katılarak, belgelerini almaya hak kazanmıştır. 2000 yılında, Ford Otosan İ.Ö.O.çalışmaya başlamış ve buradan 2011 yılında emekli olmuştur. Bir yıl Özel Seymen Koleji’nde anasınıfı öğretmenliği yaptıktan sonra, 2012 yılından bu yana Özel Mavi İzlenim Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaktadır.

Semra Kizir